Yatak Odası Takımlarına Türk İmzası

Yatak Odası Takımlarına Türk İmzası

Yatak Odası Takımlarına Türk İmzası

Yurtdışında yayın yapan blogları incelediğimizde karşımıza çıkan tüm yatak odası modelleri hep bir yerlerden tanıdık geliyor. İtalyan tasarımı yatak odası diye araştırma yaptığımızda, bulduğumuz yatak odası takımları, ülkemizde onlarca yıldır kullandığımız hatta artık kullanmaktan vazgeçtiğimiz yatak odası takımları olarak karşımıza çıkıyor.

Sürekli televizyonlardan yurt dışına mobilya ihraç edildiğini, falanca ünlünün evini Türk mobilyalarıyla doldurduğunu okuyoruz. Mobilya sektörümüz bu kadar gelişmiş haldeyken, insanımız hala yabancı arayışına giriyor. Maalesef yerli mobilyalar çok daha iyi kalitede üretiliyor artık! İtalyan tasarımı diye satılan mobilyalar da aslında bildiğin Türk tasarımı mobilyalar ve birçok İtalyandan çok daha iyi dizayn edildiğine de eminiz.

Bu yüzden farklı bir mobilya arayışınız varsa markaya hiç takılmayın. Minimalist bir şey arıyorsanız isteklerinizi söyleyin yenisini yaptırın. İsteğe bağlı mobilya yapabilecek kapasitede birçok yerli şirketimiz var. Hatta öyle ustalarımız var ki yurt dışından teklif almalarına rağmen işlerini bırakıp gitmiyorlar. O yüzden yatak odası takımı seçerken yerli olanlardan almak son derece doğru bir tutum olacaktır.

Yabancıların hayran olduğu Hindistan tarzı yatak odalarına bakıyoruz bu yatak odaları bildiğimiz Osmanlı dönemi klasik mobilya anlayışının aynısı! Arada pek bir fark yok. Bu yüzden kendi mobilyamıza, kendi markalarımıza sahip çıkmalıyız. Yatak odası takımı alırken yerli olup olmadığını sormalıyız.

Bunun ekonomik anlamda da yerli sermayeyi ve yerel ekonomiyi güçlendirmesi bakımından son derece faydalı sonuçları olacaktır. Eğer çok ucuza kavaktan yapılma suntadan yapılan mobilyalar alırsanız onlardan kalite beklemeyin alacağınız yatak odası takımı kaliteli olmalı. Size uzun yıllar dayanmalı. Bunun için kurumsallaşmış kendini ispat etmiş yerli mobilya markalarından alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.