Teknolojinin Mobilya Sektöründeki Yeri Artıyor

Teknolojinin Mobilya Sektöründeki Yeri Artıyor

Teknolojinin Mobilya Sektöründeki Yeri Artıyor

Pek çok ürünün akıllandığı günümüzde teknolojinin hızına yetişmek de teknolojiyi takip etmek de emek istiyor. Günün yorgunluğunu attığımız, rahat ve güvenilir yaşam alanı sunan evlerimiz de teknolojiden nasibini alıyor.

Evlerimiz vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımız olmasının yanı sıra bizlerin pratik çözümler aradığı mekânlar haline dönüşüyor. Hal böyle olunca teknolojik gelişmelerden faydalanmak, özellikle akıllı mobilyalar ile evlerimizi daha rahat bir yaşam alanına dönüştürmek istiyoruz.

Akıllı Koltuklarla Başlayan Serüven

Mobilyalarımızda yaşadığımız ilk teknolojik gelişmeyi akıllı koltuklarla yaşadık. Kumanda ile çalışan akıllı koltuklar bizlerin istediği şekilde açılıp kapanıyor, zorlanmadan rahat bir oturuşun keyfini sürüyorduk. İlerleyen zamanlarda ise artık koltuklarımıza bağlanacağımız gelimeler oldu ve telefon şarj edebilen, masaj yapabilen, tek tuş ile açılan portatif yatak ve sehpa özellikli mobilyalar haline dönüştü.

Mobilya En Önemli Yaşam Standardıdır…

Mobilyalarda yaşanan gelişmelerde artık sınır tanınmıyor. 20 metrekarelik evlere yapılan özel mobilya kombinasyonları ile mutfak, banyo, dinlenme ve beslenme alanlarımız birbirinden pratik ve teknolojik mimari çözümlerle bizlere yetecek forma kavuşturuluyor.

Konuyla ilgili olarak Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ.Etem Özçelik “Mobilyanın başkenti olarak hem kaliteyi hem de trendleri yakından takip etmenin yanı sıra teknolojik gelişmeleri de takip ediyoruz. Teknoloji hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelmesiyle ve değişimle birlikte biz sektör temsilcileri olarak mobilyadaki akıllı teknolojinin kullanımına yönelik mühendis ve mimarlarımızla görüşmeler yapıyoruz. Mobilya severler, artık evlerinde hem modaya uygun hem de teknoloji ile birleştirilmiş pratik ürünleri tercih ediyorlar. Talep bu yönde olunca mobilyanın ilerleyişi de mekânlara pratik çözümler sunmak oluyor. Çünkü evler küçüldükçe yaşam alanlarını daraltmayan mobilyalar üretmek ve teknolojiden faydalanmak gerekiyor” dedi.

Modoko Hakkında;

1969’da kurulan Türkiye’nin en seçkin mobilyacılar sitesi Modoko’da 150.000 m2 alanda 350 önemli mağaza bulunmaktadır. Her tarzda mobilya üreten ve kişiye özel tasarım yapan birçok firmayı da bünyesinde bulundurarak yaşam alanlarını daha ‘özel’ kılan Modoko, doğrudan 5.000, dolaylı olarak 35.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.