Modoko’ya Büyük Onur

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik, “Yaşayan Çınarlar Ödülü”nü Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve MOSFED Başkanı Ahmet Güleç’ten aldı.

Modoko’ya Büyük Onur
Modoko’ya Büyük Onur

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) tarafından Yeşilköy WOW Otel’de düzenlenen gala gecesinde, sektöre uzun yıllar emek veren ulu çınarlar ödüllendirildi. Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik, “Yaşayan Çınarlar Ödülü”nü Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve MOSFED Başkanı Ahmet Güleç’ten aldı.

14. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) kapsamında mobilya sektörünün “çatı kuruluşu” MOSFED tarafından düzenlenen gecede, ihracatın büyük kısmını oluşturan mobilya sektöründe uzun yıllar emek veren ulu çınarlara ödül verildi. Mobilya üretimi konusunda ülkemizin en modern ve en seçkin mobilyacılar sitesi Modoko’nun Yönetim Kurulu Başkanı İ.Etem Özçelik, mobilya sektörüne sağladığı katkılardan ötürü “Yaşayan Çınarlar Ödülü”ne layık görüldü. Özçelik’e ödülü, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve MOSFED Başkanı Ahmet Güleç tarafından takdim edildi.

Mobilya ihracatında hedef büyük

Gala programının açılış konuşmasında, ihracatın ve üretimin büyük kısmını oluşturan mobilya sektörünün dünyada 25’inci sıradan 12’nci sıraya yükseldiğine dikkat çeken MOSFED Başkanı Güleç, “Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, mobilya ihracatçıları olarak 10 milyar dolar ihracatla dünyanın en büyük ilk 5 mobilya üreticilerinden biri olabiliriz” dedi.