Yemek Odası Takımının Yerleştirilmesi

0

Yemek odası tarzınızı yansıtır. Bu nedenle yemek odasında yapacağınız dekorasyon ve değişiklikler kişiliğinize uygun olmalıdır. Yemek odası takımında bulunan mobilyaların nasıl yerleştirilmesi için birkaç küçük detay ve püf noktasına dikkat ederseniz kendinize ait bir tarzınız olacak ve evinize farklı bir hava katacaksınız.

Yemek odası takımlarını görüp beğendiniz ve alacaksınız. Ama öncelikle yemek odası olarak kullanacağınız oda / salonun krokisini detaylı olarak bir kâğıda çizin.

Yemek masası, konsol, gümüşlük, büfe, sandalyeler ve diğer mobilyaların ölçülerini alın.

Aldığınız mobilya ölçülerine göre, mobilyaları odanın içine çizerek yerleştirin. Ve hangi mobilyayı nerelere koyabilirsiniz hesaplayın.

Aldığınız ölçülere göre yemek masasının yerini belirleyin.

Yemek masasının üzerine gelecek şekilde aydınlatma planlayın. Burada iş tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor.

Eşyaları yerleştirirken daima önceliği büyük mobilyalar vermeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra da konsol, gümüşlük, vitrin gibi diğer parçaları yerleştirin.

Yemek odasında kullanacağınız, büfe, gümüşlük, konsol, vitrin gibi mobilyaları doğrudan duvara yaslamak yerine birbirlerine bakacak şekilde açılı olarak yerleştirebilirsiniz. Böylece hem ferah bir ortam ve farklı bir tarz elde edersiniz.

Yemek odasında, yemek takımınızın gözükmesini engelleyecek eşya ve aksesuarlar bulunmamalıdır.

Yemek odanızda aynalardan yararlanabilirsiniz. Yemek odasındaki aynalar odaya / salona derinlik, genişlik ve ferahlık duygusu katar. Fakat aynayı odaya / salona gelişigüzel değil odanın / salonun dar olan kısmına yerleştirmelisiniz.

Odanızda / salonunuzda cam eşyalara yer vermelisiniz. Camın yansıması ferahlık ve aydınlık sağlar.

Yemek odanızı yerleştirirken bu hususlara dikkat etmeniz halinde harika bir dekorasyona sahip ferah, geniş, aydınlık bir yemek odasına sahip olabilirsiniz. Tabi bu tavsiyeleri kesin ve net değildir. Dilerseniz bu tavsiyelere eklemeler yaparak kendi tarzınıza uygun uygulamalar yapabilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Örnekler

Geniş ve ferah bir salonunuz / odanız var ve aydınlatma ile ilgili de sorununuz yoksa yemek masasını pencere kenarına koyarak manzarayı seyrederek yemek yiyebilirsiniz.

Salonun / odanın duvarlarında led ışıklar, salonda şık ve sade bir avize ile aydınlatma problemini çözerken yemek masasını farklı bir şekilde konumlandırarak salonunuza hareket getirebilirsiniz.

Yemek masasının etrafına karşılıkla olarak büfe ile konsolu koyabilir, açık renkli perdelerle ferah ve geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yemek masası ile konsolu karşılıkla koyup, konsolun üzerine şık bir ayna koyarak salona / odaya derinlik katabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz şekilde cam eşya ve aksesuarlara kullanarak camın yansıması ile güneş ışığını oda / salonun her tarafına taşıyabilirsiniz. Eğer pencereleriniz küçükse perde yerine jaluzi kullanabilirsiniz. Yine konsolun üzerine şık bir tablo (ünlü ressamların replikası olabilir) koyarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Yemek odası takımı ile salon mobilyalarının arasına koltuk koyarak her iki üniteyi birbirinden ayırarak, tek mekânda iki ayrı mekân elde edebilirsiniz. Ayrıca konsolu duvara yanaştırıp, koltuk takımıyla yemek odası takımını karşı karşıya koyarak aynı zamanda birbirine bağlıymış hissi uyandırabilirsiniz.

Eğer geniş bir salonunuz ve köşe oturma takımınız varsa, L oturma grubunun hemen arkasına yeterli boşluk bırakarak yemek odası takımını yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem yemek odası ile oturma odasını ayırmış hem de tek mekanda iki farklı konsept elde etmiş olursunuz.

Paylaş.