Tv ünitesi Modelleri

0

Oturma odalarına ve salonlara farklı bir hava katan, mekânı genişleten, toparlama ve depolama özelliği ile birçok eşyayı aynı anda koyabileceğiniz Tv üniteleri, artık hemen hemen her evde yer alan, dekorasyonun da bir parçası olan mobilyalardır. Tv ünitesi seçerken odanın boyutu ve televizyonun özellikleri de göz önünde bulundurulur. Günümüzde tüplü televizyonların yerini alan LED’ler duvara monte edebilme kolaylığı ile de mekândan tasarruf sağlar, daha kolay hareket edebilmenizi mümkün kılar. Tv ünitesi modelleri son zamanlarda bu alanda gösterilen önemle birlikte oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Hatta birçok firma oturma gruplarına takım olan ünitelere de yer vermektedir.

Çağdaş çizgiler, modern dokunuşlar

Herkes evinin hem şık hem de modern bir görüntüye sahip olmasını ister. Bu tarz bir duruşu sağlamanın yolu ev dekorasyonunda da bu sitile yönelmekle mümkün olur. Her bir parçaya katılan çağdaş detaylar ünitelerde de kendisini gösteriyor. Renginden desenine ve şekline kadar birçok detaya gösterilen maksimum özen, minimalist tavır daha modern ünitelerin oluşmasını sağlıyor.

Eğer odalarınızın uyumlu görünmesini, şık olmasını istiyorsanız renk seçimini yaparken diğer mobilyaları da göz önünde bulundurulmalısınız. Renk kadar kullanılan malzeme de ünite seçimini etkiler. Ahşap mobilyalara yine en iyi ahşaptan yapılmış üniteler yakışacaktır. Dilerseniz daha az raf ve dolapla da istediğiniz çağdaş çizgiyi yakalayabilir, bu duruşa renkli camlarla hareket katabilirsiniz. Unutmayın ki en modern üniteler en sade olanlardır.

Farklı, çarpıcı ve klasik

Tv üniteleri asma ve baza adı verilen iki kısımdan oluşmaktadır. Burada baza alt bölümdür, çekmeceler bu bölümde bulunmaktadır. Asma kısmı ise bazadan itibaren yukarıya doğru uzayan raflı kısımdır. Bazı modellerde duvara monte edilen bu parça, bazılarında ise bazaya bitişik şekildedir. Bu rafları fotoğraflık, kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi çeşitli biblolarla da süsleyebiliriniz. Tv ünitelerinde arka planda oldukça önemlidir. Arka planın özellikleri odayı daha şık ve modern gösterebilmekte, bazen de büyük arka planlar daha kalabalık bir görüntüye yol açabilmektedir. Tv ünitesi modellerine baktığımızda eskitilmiş ahşap, parlak lake en çok kullanılan malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paylaş.