Puf Modelleri ve Puf Seçimi

0

Puflar artık modern mobilya takımlarının vazgeçilmez bir üyesi oldu. Ancak Puf sadece puf olmaktan çıkıyor dekorasyonun önemli bir parçası haline geliyor. Ülkemizde mobilya üreticilerinin büyük bir bölümü ürettiği takımların için standart olarak puf koyuyor ya da puf olmayan takımlar için siparişle puf yaptırılıyor. Ancak puf ile ilgili çok daha fazla şey hissetmenin zamanı geldi! Çünkü puflar salonumuzun ve oturma odamızın tam ortasında yer alıyor.

Konumu itibariyle de odaya girenlerin ilk ilgisini çeken eşya puf oluyor. Klasik mobilya takımlarında genellikle kapitoneli puflar kullanılıyor. Ancak kapitoneli puflardan artık vazgeçilmeye başlandığını belirtelim, onun yerine daha ağır aslan ayakları olan klasik ve gösterişli puflar üretiliyor. Tabi pufun şekli ve modeli tamamen takımla ilgili… Aynı kumaşların kullanılması salon takımına ya da oturma odası takımına bütünlük katıyor. Pufların gelişimine baktığımızda önceleri küp şeklinde üretildiğini ardından dikdörtgene dönüldüğünü görüyoruz. Günümüzde puflar çeşitli ebat ve şekillerde üretiliyor. Üstelik birçok fonksiyonu da yanlarında taşıyorlar. Kapaklı puflar son yılların en rağbet gören ürünleri… Çünkü odanın tam ortasında her yerden uzanabileceğiniz bir uzaklıkta gizli bir bölmeye sahip oluyorsunuz. Oraya TV kumandası, gazeteler, okuduğunuz kitapları ve aklınıza gelecek bir çok şeyi koyabiliyorsunuz. Bazı pufların (özellikle ağır puflar) altında tekerlek oluyor bu tekerlekler pufların daha kolay hareket etmelerini sağlıyor. Bu da pufları daha pratik ve taşınabilir hale getirebiliyor. Kapaklı puflar, çekmeceli puflar, masa haline gelen puflar gibi farklı fonksiyonlara sahip puflar tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun olarak üretiliyor.

Puf seçerken takım içindeki puf istediğiniz gibi değilse Modoko sizin için taleplerinize uygun şeklide bir puf tasarlayabilir. Pufların kolay taşınabilir olmasına, içinde gizli bölme olmasına, renginin salon takımı ile uyumlu olmasına, evinizin tarzına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Doğru seçilmiş bir puf evinizin güzelliğine güzellik katacaktır.

En çok tercih edilen Puf Modelleri

  • Ters u şeklindeki puflar
  • Kapaklı ve çekmeceli puflar
  • Tekerlekli puflar
  • Köşe takımına sabitlenen puflar
  • Klasik kesim ahşap ayaklı puflar
  • Geometrik kesilmiş puflar
  • Köşe pufları
  • Dikdörtgen puflar

Bunların dışında siz de istediğiniz özelliklere sahip puflar yaptırabilirsiniz. Pufların kolay temizlenebilir ve ihtiyaca cevap veren özellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Paylaş.