Mutfak mobilyası Ne Renk Olmalı

0

Günümüzde modayı takip ederken bazı şeylerden kopmamak gerekir onlardan birisi de renklerdir. Bayanlar genelde modayı takip ederken ev ve mutfak döşemelerini ve mobilyalarını da buna göre düzenlerler. Çoğu mutfak döşemelerinin bir yapısı ve tasarımı vardır. Bunlara birkaç örnek verelim .

Geniş Mutfaklarda Renk Tercihi

Öncelikle mutfaklarımız da sıcak renkler tercih edilmeli ortamın havası daha ferah ve rahat gösterilmelidir . Küçük mutfaklar da mutfak dolapları çok yer kaplayacağından açık tondaki renkleri tercih ederseniz küçük olan mutfağınızı ferah bir mekana çevirebilirsiniz. açık renkler aynı zamanda ışığı yansıttığından ortam çok daha aydınlık olacaktır.

Büyük mutfaklar da ise daha koyu renkler tercih edilmeli ve mutfak çok büyük gösterilmemelidir. Koyu renklerin başka bir avantajı da daha asil ve daha ciddi bir görüntü vermeleridir.

Işık Alan Mutfaklarda Renk Tercihi

Mutfağınız çok iyi bir güneş ışığı alıyorsa çok şanslısınız . Güneş ışı alan mutfaklar da renk seçimi konusunda alternatifiniz artar. Çünkü mutfağınız zaten aydınlıktır. O yüzden koyu renkleri bile kullanabilirsiniz. Çok gün ışığı almayan ve büyük olan mutfaklar da koyu renk tercih edilirse büyük mutfağınız olduğundan daha kapalı görünecektir.

Mutfak mobilyasında Renk Tercihi

Son derece şık modayı yakalamak açısından şu aralar en çok tercih edilen renklerden birisi de kestane ve kiraz renkleridir . Kiraz ve Kestane renkler ile mutfağınıza temiz hava veren bir görüntü yaratırken modayı da yakından takip etmiş olursunuz. Bu renkler genelde İskandinav, Fransız, ve İngiliz mutfaklarında tercih edilir ve ufak koyu renkli eşyalarla bu mutfakların sıcaklığını ortaya çıkartabilirsiniz.

Açık Mutfaklar da Renk Tercihi

Genellikle Türkiye de açık mutfaklar çok kullanılır, bu gibi mutfaklar da ise renk tercihi diğerlerine göre daha zor bir tercihken seçilen renge ve yapılan mobilya döşemelerine dikkat etmemiz lazım. Genel de koyu renk kullanılırken evin iç döşemesine de uygun bir renk tercih edilmelidir. Bu gibi mutfak tarzlarında salon yada mutfağınıza bağlı olan odanın, renklerine uygun tercihler yapmak ve kendi zevkinize göre kullandığınız mobilyaları da mutfağa adapte etmek doğru olacaktır.

Kahve tonlarda Mutfak mobilyaları

Ülkemizde neredeyse mutfakların yarısı artık ağaç renginde mobilyalar ile doldurulmuş durumda! Bu modanın 90’larda kaldığını belirtelim. Artık çok daha farklı renklere yönelmekte fayda var. Bu yüzden Kahve tonlar yerine ara renkleri, beyazı seçebilirsiniz.

Paylaş.