Mobilya karakterinizi yansıtır mı?

0

Steve Jobs’un bir buzdolabı almak için eşiyle 3 ay tartıştığını biliyor muydunuz? Çok büyük bir evi olmasına rağmen Zen felsefesine tüm kalbiyle inanan Steve Jobs evindeki eşyaları çok az tutmuştur. Oldukça sade döşenmiş bir evi olan Steve Jobs’un arkadaşları, onun evine gittiklerinde bazen oturacak yer bulamadıkları için yere şilte attıklarını ve o şilte üzerinde toplantı yaptıklarını anlatmışlardır. Steve ve eşi eşyalar ve onların karakterleri hakkında çok uzun süren sohbetler yapmışlar. Bazen yeni aldıkları bir elektronik eşyayı çöpe attıkları olmuştur. Büyün bunlar Steve Jobs’un kafasındaki tasarım anlayışının sade ve iddiasız İphone tasarımına etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Peki mobilyalarınız ve eşyalarınız sizi anlatıyor mu?

Mobilyalarınız ve evinizi ne şekilde dizayn ettiğiniz sizin hakkınızda önemli ipuçları verir. Kişiliğiniz, karakteriniz, yaşam anlayışınız, mobilyalar ile gün yüzüne çıkar Bir eve girdiğinizde evin dizayn ediliş şeklinden ev sahibi hakkında çok net fikirler edinebilirsiniz.

Modern evler

Renkli mobilyalar, son teknoloji ürünü eşyalar, hareketli mobilyalar, pastel renklerle döşenmiş geometrik desenli eşyalar sizin yoğun çalıştığınızı ve çalışmaktan keyif aldığınızı gösterir. Felsefe ile derin düşünüşlerle vakit kaybetmek yerine hayatı olabildiğince yaşamak düşüncesinde olduğunuzu eşyalarınızla ifade etmiş olursunuz.

Klasik evler

Modern çağın getirdiği tasarım yoksunluğundan şikayetçisinizdir. Eskiye duyulan özlem klasik ve gösterişli eşyaların sizi daha iyi ifade ettiğini düşünürsünüz. Mobilyalar tam ve işini iyi yapan ürünler olmalıdır. Üzerine oturduğunuz bir koltuk sizin için önemlidir. Resmi ilişkileriniz fazladır. Önemli işlerle uğraşmanız sizi evinize özen göstermekten alıkoyamaz. Disiplinli ve çalışkan birisinizdir. Teknolojiye biraz uzak olsanız da kullanmanız gereken tüm teknolojiye hakimsizinizdir.

Rustik Evler

Tamamıyla doğa hayranı olduğunuz söylenebilir. Ahşaba bayılırsınız. Her şeyin doğadaki haliyle olması gerektiğine inanırsınız. Hayvanları ağaçları ve doğayı çok seversiniz. Başkası için koca bir kütük hiçbir şey ifade etmezken sizin için çok harika bir masa olabilir. Evinize asla plastik sandalye sokmazsınız. Her şeyin en güzelinin en doğalı olduğunu düşünürsünüz. Fotoğraf çekmeye bayılırsınız. Az eşyayı seversiniz. Evin içinde krem, beyaz ağırlıklı eşyalar kullanır, ağaç renklerine bayılırsınız.

 

Paylaş.