Koltuk Takımları Hangi Renk Olmalı

0

Koltuk takımı rengine karar verirken odanın büyüklüğü ve ne kadar ışık aldığını dikkate almak gerekir. Açık olan renkler odaları gayet geniş gösterir ama odaya ayrı bir hava katmak için koyu renkler ilave edilmek istenir. Pastel renk tonları, bej, krem gibi renkler sıklıkla tercih edilir. Çünkü bu renkler ortama samimi ve ferah bir hava katar.  Ama çok renkli olan kumaşlar renk sevmeyen kişileri belli bir süreden sonra sıkabilir. Bunun için koltuk takımı rengine karar verilmeden detaylar düşünülmelidir.

Sevdiğiniz veya Seveceğiniz Renk Kombinasyonunu Belirleyin

Koltuk takımı fotoğraflarında veya mağazaların bir mor koltuk beğendiniz. Diğer mağazada da kırmızı koltuk takımı beğendiniz. Öyleyse odamda mor ve kırmızı olmalı diye düşünülmemelidir. Çok yoğun renklerin bir araya gelmesi enerji çekerek boğucu bir ortam oluşturacaktır. Bunun yerine kırmızı koltuklar ile hangi duvar aksesuarları kullanılabilir veya mor koltukta duvar ne renk gibi detaylara dikkat edilmelidir.

Sade mi Renkli mi?

Kişilerin sevmiş olduğu renkleri göz ardı etmemesi gerekir. Bazıları renkli koltuk takımları modellerinden çok çabuk sıkılabilir. Bazıları sade koltuklardan hoşlanabilir. Ama kimimiz sade odaların enerjimizi yok ettiğini düşünürüz. Hangi gruba dâhil olduğunuzu iyi bilmeniz gerekmektedir.

Tarzınızı Hafife Almayın

Saçları kırmızı olan bir kişi iseniz koltuklarınızın fuşya pembe olmasını kimse garipsemez. Koltuk rengine karar verirken tarzınızı düşünmelisiniz. Klasik bir tarzınız var ise klasik renkleri tercih etmelisiniz. Minimalist ve modern bir tarzınız bulunuyorsa koltuk takımları renklerinde pastel ve açık tonlar kullanabilirsiniz.

Sade Olmak Sıkıcılık Anlamına Gelmez.

Bayanların en çok şikâyet ettiği konuların içerisinde sade renkli olan koltukların zaman içinde soğuk görünmeye başlamasıdır. Bu koltuklara ve salona yeterli düzeyde renk katılmadığının bir göstergesidir. Sade renkli koltuklarınıza renkli yastıklar ile tablolar, duvar aynaları, perde gibi aksesuarlar ile renk katabilirsiniz. Koltuklarınızı renklendirmeye karar verdiyseniz ilk olarak hangi renklerden hoşlandığınızı düşünün. Açık renkli koltuk takımları için hardal, şarap rengi, türkuaz gibi renkleri düşünebilirsiniz. Altın ve gümüş rengi lüks görünümü sevenler için uygun olan renkler içinde yer alır.

Paylaş.