Kiralık Evler Nasıl Dekore Edilmeli

0

Yeni bir eve taşındınız ve yeni evinizi dekore etmeniz gerek. Fakat ev sizin değil ve evde yapacağınız değişiklik ve tadilatlar için ev sahibinizle de konuşmak ve anlaşmak zorundasınızdır. Ama ev sahibi ile çok da fazla yüz olmak istemiyorsunuz ama evinizi de dekore etmek istiyorsunuz. O halde buyurun yazıya.

 

  • Öncelikle yeni evinizin kendinizin giderebileceği eksikliklerini tespit edin. Taşındıktan sonra fazla gelen eşyalarınızı, kitaplarınızı, ambalaj kolilerini koyabileceğiniz depolama alanlarını belirleyin.

 

  • Yeni evinizdeki küçük tadilat ve onarımları kendiniz yapın. Örneğin kırık olan veya eksik olan dolap kollarını tamamlayın veya değiştirin.

 

  • Genellikle kiralık evlerin pencere pervazları eski ve kırık olabilir. Yani zamanında bakımı yapılmadığı için en azından görüntüsü kötü olabilir. Eğer böyle bir sorununuz varsa, pervazları çerçeveleri değiştirmek size hem pahalıya mal olur, hem de ev sahibi ile anlaşmanız zor olabilir. Bu nedenle pencere pervazlarını perdelerle gizlemek, hem evinizin dekorasyonu için en mantıklı çözüm olacak, hem de yeni evinizin sağını solunu kırmadan kısa yoldan yerleşebileceğiniz pratik bir çözüm olacaktır.

 

  • Yeni evinizi dekore etmek için farklı tasarımlara sahip aksesuarlar, örtüler ve size uygun eşyalar kullanabilirsiniz.

 

  • Boyası eskimiş kapı, dolap, duvarları boyatabilirsiniz veya elinizden geliyorsa siz kendiniz de boyayabilirsiniz. Bu yeni evinizi kişiselleştirme açısından da oldukça önemlidir.

 

  • Yeni taşındığınız evinizi bir süre boşaltabileceğinizi, en azından boşaltmak zorunda kalacağınızı unutmayın. Bu nedenle evinizin duvarlarını boyatabilir veya bozuk kısımları, dekoratif tablolar asarak kamufle edebilirsiniz.

 

  • Zemin için büyük ve ağır halılar yerine küçük halılar ve kilimler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, yeni bir eve taşındığınızda bir önceki ev için aldığınız halı veya kilimi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

  • Yeni taşındığınız evinizdeki aydınlatmaları beğenmeyebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız şey oldukça basittir. Yeni evinizde abajurlar, kolayca sökülüp takılabilen aydınlatma sistemleri kullanmak. Genellikle kiralık evlerde avize türü aydınlatmaları pek tavsiye edilmez. Neticede ev sizi değil ve bir süre sonra evi boşaltacaksınız.

 

  • Yeni evinizi kişiselleştirmenin bir başka yolu da evinizde çiçek beslemektir. Çiçekler her zaman evleri kişiselleştirmenize yardımcı olacaktır.

 

Paylaş.