Fuga Mobilya

0

2014’TE FUGA MOBİLYA’DA 15 MAĞAZA HEDEFİ

TV üniteleri, oturma grupları, yemek, yatak ve genç odası alanında geniş ürün yelpazesine sahip Fuga Mobilya müşterilerinin modern mobilya ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Firma sahibi Süleyman Alkışel; 2013 yılının başında yeni fabrikalarının faaliyete geçmesiyle birlikte üretim hatlarını da güçlendirdiklerini belirtti. Yurtiçinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, yurtdışında ise Kıbrıs, Azerbaycan, Bakü ve Gürcistan’da mağazaları bulunan Fuga Mobilya, ihracat rakamını da kısa sürede 2 milyon dolara çıkartmayı başardı. Süleyman Alkışel yaptığı açıklamada Kuzey Irak ve İran’da da mağaza açmayı planladıklarını ve Fuga Mobilya olarak yeni açacakları 4 mağaza ile birlikte toplam 15 mağaza sayısına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

FUGA MOBİLYA ŞIKLIĞI İLE 1. ÖDÜLÜ ALARAK BAŞARISINI TESCİLLEDİ

Fuga Mobilya, atılımlarının yanı sıra, İSMOB Fuarı’nda düzenlenen MOBSAD Tasarım Yarışması’nda 2014 yılının en yenilikçi ürünlerinden Gaudi koltuk takımı ve Bach TV ünitesinden oluşan oturma grubuyla başarısını da tescilledi. Tasarımı Yiğit Atlıhan’a ait olan Gaudi koltuk takımı ve Bach TV ünitesiyle, “En iyi modern oturma grubu” birinciliği, Fuga Mobilya’nın oldu. Fuga Mobilya’nın “En iyi modern oturma grubu” seçilen Gaudi koltuk takımı İspanyol Art Nouveau akımının usta mimarı Gaudi’den, Bach TV ünitesi ise dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi Sebastian Bach’tan esinlenerek tasarlandı.

Gaudi koltuk takımı farklı formu, mavi rengi ve ceviz ayaklarında kullanılan ahşabın sıcaklığıyla fuarda göz doldurdu. Ayrıca geniş oturma alanı, kolay temizlenebilen, leke tutmayan kumaşıyla fonksiyonelliğini de ortaya koydu. Bach TV ünitesi; modüler sisteme sahip 69×138’lik iki modülü, metal raf bölmeleri, ceviz gövdesi, kütüphane ve raf sistemleri istenilen ölçüde ayarlanabilmesiyle beğeni kazandı. Doğal ceviz kaplama malzemesi, gömme kulp gibi ayırt edici özellikleriyle dikkat çeken Bach TV ünitesi, kullanılan özel boyası sayesinde parmak izi bırakmaması ile standın en çok beğenilen modelleri arasında yer aldı. Ayrıca yine tasarımı Yiğit Atlıhan’a ait “68″ adlı Fuga Mobilya’nın yeni yemek odası ürünü de İSMOB’un düzenlediği tasarım yarışmasında 3.’lük ödülünün sahibi oldu.

Paylaş.