Feng Shui İle Evinizi Daha Yaşanılır Hale Getirin

0

Feng Shui nedir önce onun kısaca bir tanımını yapalım. Feng Shui; bir uzak doğu felsefesidir. Feng Shui’ye göre her rengin ve eşyanın bir enerjisi bulunur. Bu enerjiyi doğru kullanız ve bunun günlük hayata yansıtabilmeniz  de hayatın enerji akışınızı size doğru yönlendirmesini sağlar. Feng Shui ruhunuzdaki enerjiyi dinginleştirerek evinizin içinde daha huzurlu olmanıza yardımcı olur. Kafanıza göre düzenleyeceğiniz eşyalar enerjinizi faklı yönlendirebilir. Bu nedenle; eşyalarınızı ve dekorasyonunuzu farklılaştırmadan önce Feng Shui tablosundan yararlanarak renklerin ve yönlerin enerjileri ve alanlarıyla ilgili bilgi edinerek; dekorasyonunuzu doğru ve sizi iyi hissettirecek şekilde oluşturabilirsiniz. Feng Shui tablosu aşağıdaki şekildedir;

fengshuiGenellikle yatak odaları Feng Shui kurallarına uygun döşenmektedir. Bunun sebebi yatak odası herkesin en çok kullandığı ve özen gösterdiği yerlerden biridir. Düşünüldüğünde hayatın 3/1’ini uyuyarak geçiriliyor. Bu uykunun ne kadar sağlıklı ve verimli olacağı ise çevresel faktörlerin etkisine bağlıdır.

Feng Shui bir inanç değildir ve belli kuralları yoktur. Herkes kendi inancı doğrultusunda bunu felsefeyi yaşayabilir. Örneğin; bir kişi nazardan ve kötü enerjiden korunmak için nazar boncuğu kullanırken bir diğeri fil ya da nar gibi bir cisim ile bu olumsuzluktan korunur. Feng shui’nin asıl amacı pozitif enerjiyi artırıp, negatif enerjiyi azaltacak şekilde dekorasyon yapmak, objelerinin yerlerinde, renklerinde ve desenlerinde oynama yaparak doğru enerjiyi yakalamaktır. Burada ki amaç evdeki kişilerin huzur ve mutluluk içinde yaşamasıdır. Oturma odası ve salonlarda genelde duvara tablolar veya fotoğraflar asılır, bu görsellerin kişiye pozitif bir enerji gönderecek türde olması gerekmektedir. Evinizin sizin zevkinizi yansıttığına emin olun, başkalarının zevki onların yorumu önemli değildir. Önemli olan sizin içinde huzur bulacağınız bir ortam içinde yaşıyor olmanızdır. Evinizde kullanmadığınız ve size yararı olmayan her eşya bir yüktür. Evde yaşayan kişilere huzursuzluk vermesinin yanında boş yere yer işgal ederler. Onlardan kurtularak evinizi bolluğa berekete yer açabilir ve bu rahatlama hissini bütün vücudunuzda hissedebilirsiniz. Evinize girdiğinizde içinize bir “Oh” çekerek huzur bulmanız yapılan her şeye değecektir.

Paylaş.