Evlerde Halıfleks Kullanımı

0

Uzun zaman önce hayatımıza girmiş olan halıfleksler ev dekorasyonu söz konusu olduğunda zemin kaplama yapılırken kullanılabilecek elemanlar arasında ilk akla gelenlerden biridir.

h1

Yıllar içinde kullanım alanı gittikçe artan halıfleksler, aynı zamanda her geçen gün kalitesini de artırarak çıtasını yukarıya çekebilmiştir. Artan kalitesinin yanında, renk, doku ve desen anlamında da oldukça fazla çeşidi olan halıfleksler, ev dekorasyonu için özel ve önemli parçalar arasında yerini almıştır.

Kış aylarında faydası daha çok akla gelen halıfleksler, zemini tamamen kapladıkları için ciddi bir yalıtım malzemesi olarak da algılanmaktadır. Sıcaklığı iyi yayması ile de bilinen halıfleksler, son zamanlarda tercih edilen canlı ve moda renkleri ile de dekorasyonun vazgeçilmezlerinden biri olmuştur.

h2 Halıyla karşılaştırdığınız takdirde avantajları olduğu gibi dezavantajları da olan halıfleksin akla gelen ilk dezavantajı , halıya oranla çok fazla uzun ömürlü olmayışıdır. Kaplama ve uygulama noktasında avantajlara sahip olan halıfleks, halıya göre daha zayıf olduğundan dayanma süresi halıdan kısadır. Ancak dekorasyonunuzda hesaplı bir yol tercih ediyor ve görece daha az kaliteli ve daha az maliyetli bir yol düşünüyorsanız, halıfleks tercihi tam size göre olacaktır.

Öte yandan halıfleksler arasında canlı renkler kullanabilecek olmanız da bir başka avantajdır ve yaşadığınız mekana hareket, canlılık katmak için ideal bir tercih olabilir. Kullanacağınız alanın ölçülerine göre hesaplanıp kesilerek satılan halıfleksler, metrekare hesaplaması ile satılır.

h3

Halıfleks kullanırken, üzerindeki mobilyaların iz yapmalarını engellemek amacıyla mobilyaların yerini sık sık değiştirmenizi ve halıfleksinizi temizlerken, aralarını elektrikli süpürgeyle iyice çekmenizi öneririz. Ayrıca ev tipi halı yıkama makineleri ile halıfleksini gayet kolay temizleyebilirsiniz.

Paylaş.