Evi Kaliteli ve Lüks Göstermenin Yolları

0

Evinizi lüks ve kaliteli göstermek istiyorsunuz, başka evlerin dekorasyonlarından gözünüzü alamıyorsunuz ve bu şekilde yapılan dekorasyonların çok pahalıya mal olacağını düşünüyorsunuz. Aslında evi kaliteli ve lüks göstermenin yolu o kadar da zor değil. Yapmanız gereken ipuçlarını takip etmek;

Doğru Aydınlatma Kullanmak

Evin aydınlatmasında kullandığınız lamba ve avizelerin düğmelerini dimmerli modellerle değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Işığı kontrol edebilmek, size farklı zamanlarda farklı ambiyanslar oluşturabilmenize imkan tanır. Yani dilerseniz aydınlık, dilerseniz, loş, romantik yani nasıl bir ortam istiyorsanız, o şekilde aydınlatma imkânını elde edersiniz.

Desen ve Dokuyu Aynı Anda Değerlendirin

Eve zenginlik katan en önemli unsur evde kullanılan doku ve desendir. Özellikle kilit bölgelere yapılacak olan desen ve doku eklemeleri fark, kontrast ve derinlik katar. Bu da evinizin çok daha lüks, zengin ve farklı görünmesini sağlar.

Arka tarafı açık kitaplığınız varsa, duvarı farklı bir kâğıtla kaplayabilirisiniz. Salona yeni bir koltuk koymak yerine, kumaşı eskimiş olan tekli koltuğu yeniden kaplatabilirsiniz. Ya da yatak odanızda, yatağı dayadığınız duvarı duvar kağıdı ile kaplamak odaya çok farklı bir hava katacaktır.

Eskiyen kırlent, yastık, minder ve diğer kumaş eşyalarınızı yeniden kumaşla kaplatabilirsiniz. Bu da size az paraya yepyeni bir dekorasyon ürünleri demektir. Renkleri seçerken evdeki diğer mobilya ve aksesuarlara uyumlu olmasına dikkat edin.

Kumaşlarda farklı materyallerden üretilmiş olanları seçin. Örneğin ipek, deri, pamuklu kumaşları birlikte kullanabilirsiniz. Bu evinizde farklı bir doku meydana getirecektir. Yalnız birbirinden farklı desenler ortaya itici bir karmaşa çıkarabilir. Yani kumaşları kullanırken mutlaka dengeyi gözetmelisiniz.

Evde zengin renkleri, siyah – beyaz zıtlığını, koyu tonları, değerli taş renkleri, altın rengini, zümrüt yeşilini kullanarak, lüks ve zengin bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca renk seçerken metalik ve parlak yüzeyler ışığı yansıtacağı için aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Paylaş.