Dekorasyonda Country Tarzı Nasıl Yaratılır

0

Country dekorasyon tarzı denince akla ilk gelenler; ahşap mobilyalar ve ferforje detaylardır. Bu iki temayı kullanarak evinizde göz alıcı ve yumuşak dokulu bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Genellikle pastel tonlarının tercih edildiği Country tarzı evler çok keyifli yaşam alanlarına dönüşebiliyor. Counrty tarzı dekore edilmiş bir salon, ev içinde değil de adeta ormanda doğa yürüyüşü yapıyormuşcasına dinlik ve huzur hissi verir insana.

Evinizin göz bebeği olan salonlarınız için Country tarzını öncelikle ferforje ve pastel tonları tercih ederek oluşturabilirsiniz. Mobilyalarınızın ahşap bölümleri oymalı, altın sarısı yada  gümüş gibi klasik değil daha doğal adeta yeni zımparanlanmış bir ağaç gibi görünmesi tercih edilmelidir. Bu şekilde sanki eviniz toprak kokulu bir kır bahçesi gibi orijinal bir havaya bürünür.

Salonunuzu süsleyecek küçük aksesuarları şamdanlar, küçük mumluklar, kuş kafesleri gibi doğal duran objeler ile dizayn edin. Çiçek kullanmak istiyorsanız, Kurutulmuş çiçeklerden yararlanın. Gül yapraklarından ziyade kır çiçeklerinin bütün haliyle kurutulması yolunu seçin. Kuru ve karanlık bir yerde buketi baş aşağı asarak kuruttuktan sonra üzerine saç spreyi sıkarak uzun süre şeklini muhafaza etmesini sağlayabilirsiniz. Perde seçiminizde de eski zamanları annelerimizin çeyizini andıracak dantelleri tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma olarak; ampul kullanmak yerine abajurları tercih edin. Abajurlarınız kumaştan nakışlı modellerden olabilir. Nakış, işleme gibi detayları kullanmaktan çekinmeyin. Kurumuş dallardan yararlanın. Bunları bir araya getirip birbirlerine yapıştırarak çember şekline sokabilir ve kapı süsü yapabilirsiniz. Yine ufak bir köşeyi fotoğraflarınıza ayırın, eski fotoğraf çerçevelerine fotoğraflarınızı yerleştirerek fotoğraf köşenizi zenginleştirin ve kendinize nostajik bir alan yaratın.

Paylaş.