Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımı

0

Son dönemlerde bir çok farklı mekanda ve farklı amaçlar için kullanılan cam tuğlalar, ev ve ofis dekorasyon trendleri arasında sağlam ve iddialı bir yer tutmaktadır. Hem mekana aydınlık ve ferahlık katması hem de ışığı kıran özelliği sayesinde görüntülerin tam olarak algılanmasına izin vermeyen yapısı sayesinde mahremiyeti de koruması sebebiyle sıklıkla evlerde tercih edilen cam tuğlalar, oldukça şık ve modern dekorasyon elemanlarıdır.

Genellikle iki yaşam alanını birbirinden ayırmak için kullanılan cam tuğlalar, duşakabin ve merdiven gibi bölmeler için de kullanılabilir. Ses ve ısı yalıtımı da sağlayan cam tuğlalar, tercih edilebilecek en kaliteli malzemelerin başında gelmektedir.
Eğer cam tuğla uygulamasını mutfağınızda kullanmak istiyorsanız, cam tuğlalar size doğal ışıktan çok daha fazla faydalanabilme olanağı sunacaktır. Özellikle pencerelerin yetersiz olduğu mutfaklarda ocak arkasında cam tuğla kullanmak çok doğru bir karar olacaktır.

tuğla10  tuğla12

Banyolar, cam tuğlaların en sık kullanıldığı alanların başında gelir. Pencere olarak kullanılabilen cam tuğlalar aynı zamanda duşakabin yerine de kullanılmaktadır. Böylelikle hem içerisi görünmez hem de banyo gibi dar bir alanda ışığın maksimum kullanımı sağlanmış olur.

Koridorlar,merdivenler gibi geçiş alanları da cam tuğla uygulamasının en sık kullanıldığı yerlerdir.
En şık ve en doğru cam tuğla uygulamalarından biri de açık mutfakla salonu ayırmak için oluşturulan panellerdir. Duvar ve zeminden ya da zemin ve tavandan destek alınarak oluşturulan cam tuğla panelleri, son derece şık ve zarif bir görünüm elde etmenizi sağlar. Özellikle dekorasyonunuza uygun renkte bir cam tuğla paneli evinizin dekorasyonuna hareket katacaktır.

tuğla6

Evlerin giriş kapısının iki yanı ya da üstü de cam tuğlaların sık sık karşımıza çıktığı alanlardan biridir. Karanlık girişleri aydınlatmak için yapılan en doğru uygulama olan cam tuğla, ışıktan doğru yararlanabilmek için de doğru bir tercih olacaktır.

Cam tuğla seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken nokta, dekorasyon tarzınızdır. Eğer geleneksel tarzda bir dekorasyona sahipseniz, cam tuğla uygulaması genel olarak eviniz için uygun olmayacaktır.

Paylaş.