Banyolarda Dekorasyonda Bir Kaç Teknik

0

Evimizin önemli odalarının dekorasyonu kadar banyolarımızın dekorasyonu da çok önemlidir. Banyo dekorasyonu evimizin diğer odalarıyla tamamlayıcı bir odadır. Banyolarımızın nemli ve sulu ortamlar olduğu için duvarları ve yerleri tamamıyla fayans veya seramikler ile döşememiz gerekmektedir. Eski klasik fayansların dışında çok özel renkler ve desenlerin bulunduğu seramik takımlarını seçebilirsiniz. Banyonuzdaki seramik desen ve rengi çok önemlidir. Çünkü banyomuzun büyük bir çoğunluğunu kaplayacak bu objenin şık ve zevkimizi ortaya çıkaracak bir tarzda olmasının yanında evimizin diğer odalarındaki eşyalar ve duvarlar ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Seramiklerimizin rengine ve desenlerine uyumlu derz seçmek banyonuza renk ve canlılık katacaktır. Seçeceğimiz derz ile fayanslarımızın tamamlayıcı parçası olarak çok ince bir detay olmaktadır. Banyolarımızın olmazsa olmazlarından oluşan aynamızı banyonuzun büyüklüğüne göre seçebiliriz küçük bir banyoda seçeceğimiz uygun ayna tipiyle banyomuza hem derinlik katarak hem de geniş bir görünüm katmış oluruz ve banyonuzun daha büyük gözükmesini sağlamış olursunuz.

Kullanacağımız dolap sistemleri ile banyonuzdaki gereksiz yayıntıları ve dağınıklıkları toplayabilirsiniz. Ayrıca bu dolabın kapaklarını aynalı seçebilirsiniz. Fazladan birkaç aynanın sizin için bir sakıncası yoksa tatbikî. Eşya dolabı sayesinde banyonuz daha derli toplu bir hal alarak fazlalık eşyalarınızı havlularınızı, temizlik eşyalarınızı toplamanızda sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

aynali-banyo-dolabi

Gelişen teknoloji ile banyolarımızdaki duşa kabin seçenekleri de fazlasıyla artmaktadır. Banyonuzda seçeceğiniz çeşitli modellerde ve tarzdaki duşa kabin modelleri ile daha güzel ve şık görünüm kazanabilirsiniz. Radyolu ve CD çalarlı duşa kabinler ile banyo yaparken müzik dinleyerek keyifli ve huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. Duşa kabin modelleri tarzınız değilse şık bir jakuzili küvet seçebilirsiniz. Değişik renk ve modeller ile banyonuzun ebadına göre küvet seçeneklerinden yararlanılabilir.

isikli-duskabin

Doğal görünümlü lavabo seçenekleriyle de banyonuza ayrı bir doğallık katabilirsiniz. Kullanacağınız aydınlatma ışık sistemleriyle de banyonuzun canlı gözükmesi sağlanabilir. Banyonuza seçeceğiniz ışık sisteminin lümeninin yüksek olmasına özen göstermelisiniz çünkü banyolarınız genelde gün ışığı görmediği için bu karanlık bölgeleri aydınlatmak için daha çok ışığa ihtiyacınız olacaktır. Göz yormayan banyonuza canlılık katacak ışıkları tercih etmelisiniz.

Paylaş.