Banyo Dekorasyonu nasıl olmalı ?

0

Banyonuzun boyutları dekorasyon için en önemli detaydır. Dar banyolar ile geniş banyolarda aynı banyo mobilyalarını kullanamazsınız. Banyo mobilyası seçerken kesinlikle banyonuzun ölçülerine uygun mobilyalar almalısınız. Aksi takdirde banyonuzun daralmasına ve hareket alanınızın kısıtlanmasına nende olabilirsiniz.

Dar Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Dar banyolar için üretilmiş daha küçük boyutlarda dolaplara raflara ve çekmecelere sahip banyo mobilyası banyonuzu genişletebilirsiniz. Ancak bu banyoda kullanacağınız dekoratif ürünleri abartmamanız gerekir. Zaten banyom dar bari içi biraz güzel olsun düşüncesi ile içine bulduğunuz tüm sabunlukları plaj malzemeleriniz, duvarlara denizyıldızlarını asarsanız banyo içine girdiğinizde hem daralma hissi hem de görüntü kirliliği ortaya çıkabilir. Bu yüzden banyo mobilyasını sade seçmelisiniz. Banyo mobilyaları dar banyolar için hem sade olmalı hem de beyaz ve krem tonlarda olmalıdır. Siyah banyo dolapları da üretiliyor. Ancak sakın bu rengi kullanmayın! Bu renkleri kullanmak için bir konseptinizin olması gerekir.

Geniş Banyolar için Dekorasyon fikirleri

Geniş banyolarda alan çok olduğu için alternatifler de çoktur. Geniş banyolar şüphesiz çok daha şık görünürler. Ancak bu banyoyu daha şık göstermek sizin elinizdedir. Hilton banyo kullanmak dolapları sadece lavabo üstünde değil banyonun geneline yaymak banyonuzu daha şık gösterecektir. Seçtiğiniz banyo mobilyaları banyo içindeki tüm aksesuarlar ile uyum içinde olmalıdır. Bunun için klozetli lavabolu modeller bile yapılmaktadır. Banyoları döşerken, kokulu sabunları ihmal etmeyin, ayrıca çamaşır makinesi kurutma makinesi gibi beyaz eşyaları görünmeyecek noktalara koyun. Eğer gizleyemiyorsanız, güzel bir şekilde kamufle edin. Ortalıkta deterjanlar vb şeyle romlasın. Sadece dişlerinizi fırçaladığınız lavabo üzerinde dış fırçanızı diş macununuzu bulundurabilirsiniz.

Aksesuarlar

Banyoda kullandığınız aksesuarlar da birbiri ile uyumlu olmalı eğer sailor banyo mobilyası aldıysanız, banyo aksesuarlarınızda denizci temalı olmalıdır. Havlularınız çapalı, sepetlerinizde kırmızı mavi beyaz renklerde olmalıdır. Eğer bu renk uyumuna dikkat ederseniz banyonuzda muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Eğer banyonuzu klasik tarzda dekore edecekseniz,  kullandığınız malzemeler ağırlığı olan malzemeler olmalıdır. Plastikten uzak durmalı genelde mermer vb taşları ve sarı, krom vb gösterişli metalleri kullanmanız gerekir. Renkleri de ya geçişli ya da aynı tonlarda seçmeniz gerekir. Böylece banyonuzda muhteşem bir estetik elde edebilirsiniz. Ancak bütün bunların banyo mobilyası ile bağlantılı olduğunu unutmayın ve banyo mobilyaları konusunda seçici davranın…

Paylaş.