Az Bütçe İle Kusursuz Dekorasyonlar

0

Paranız az diye veya bütçeniz pahalı mobilyaları almaya yetmiyor diye sıkıcı, iç karartan dekorasyonlara mahkûm değilsiniz. Şayet, desen, renk uyumu, tema ve aksesuarlara ederseniz az bütçe ile kusursuz dekorasyonlar yapabilirsiniz. Burada iş tamamen sizin estetik anlayışınıza ve pratik zekânıza kalıyor.

Dekorasyon yaparken hata yapacağım korkusu ile hareket etmeyin. Önemli olan, sizin kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir evde olmanız. İşe öncelikle duvarlardan başlayın. Yeni ve pırıl pırıl boyanmış duvarlarınıza asacağınız tablo ve aksesuarlar evinize hareket ve canlılık getirecektir.

Duvarları boyarken, iki farklı rengi kullanarak odaya / salona farklı bir hava ve enerji katabilirsiniz. Eğer duvarları farklı renklere boyamak size ilave masraf çıkartmasın istiyorsanız, tek bir duvarı boyatarak sorunu çözebilirsiniz.

Odanın / salonun seçtiğiniz bir duvarına, tablo, tabak, resim vb asarak yeni bir düzenleme yapabilir ve havalı ve şık bir köşeye sahip olabilirsiniz. Sade bir çerçeve ve içine beğendiğiniz bir fotoğraf koyarak asabilirsiniz. Çerçeveleri farklı ve birbiri ile uyumlu şekilde asarak ortaya farklı bir sinerji çıkartabilirsiniz.

Duvarınızı dekore ettikten sonra, evinizin eşyalarını farklı şekillerde yerleştirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Eşyalarınızı yeniden düzenlerken odada / salonda bir noktayı merkez alarak yerleştirirseniz çok daha güzel bir hava elde edebilirsiniz. Unutmayın çok eşya evinizi çok şık göstermez.

Evde kullanacağınız farklı şekil ve desenlerdeki minderler, koltukların üzerine sereceğiniz örtüler, puflar, salon bitkileri, ayna vb aksesuarlar masrafsız veya az masraflı çözümlerdir. Örneğin koltuklarınızı değiştiremiyorsunuz veya yüzünü değiştiremiyorsunuz, o zaman koltukların üzerine çok daha ucuza satılan koltuk örtülerinden alabilirsiniz.

Paylaş.