Ali Paşa Çiçek Yalısı Mirage Mobilya İle Yenilendi

0

Mirage Mobilya ve Dekorasyon proje ekibi Çiçek Tekstil’in sahibi Ali Paşa Çiçek ve ailesinin yaşadığı 650 metrekarelik yalı projesinde yer alarak ihtişamlı bir tasarıma imza attı. Halkalı’da yer alan Bosphorus City’deki yalı uzman Dekorasyon proje ekibinin çalışmaları ve aile bireylerinin istekleri doğrultusunda projelendirildi.

İstanbul Boğazı’ndan ilham alınarak kurulan Bosphorus City’deki her villa Boğaz’ın incisi yalılardan esinlenerek inşa edilmiş. Çiçek Ailesi’ne ait yalı ise dekorasyonu ile yalıların o alışılmış ihtişamını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yalının girişinde bulunan masa, Mirage ustalarına özel olarak yaptırılmış. Yalının en üst katından sarkan avize ise içeri adım atmaz sizi görkemle karşılıyor.

ali-pasa-2

Yalının alt katında yine Çiçek Ailesi’nin isteği üzerine yapılmış bir sedir bölümü var. Devamında gelen mobilyalar ise jelatin varak ve sedef cila uygulamalarıyla renklendirilmiş. Döşemelerde ise krem ve kahve tonları kullanılarak yalının ihtişamına uyumlu bir sadelik yaratılmış.

Duvarlardaki varak işlemeleri, Persan tasarımı krem store perdelerle desteklenirken, ortamın pastel tonları aile sakinlerine huzurlu bir atmosfer yaratmak için tercih edilmiş. Alanda yer yer karşımıza çıkan zengin oymalar ve işlemeler göz yormak bir yana, sadelikleriyle bütünlüğe ahenk katıyor.

Zeminde My Home Halı’dan tercih edilerek kullanılan halılar şıklığın başka bir simgesi. Bütüne bakıldığında ihtişam, ince bir zevk ve konforun her ayrıntı düşünerek Mirage Mobilya ve Dekorasyon proje ekibi tarafından tasarlandığı bu yalı; her aşamasında Çiçek Ailesi’nin arzu ve talepleri doğrultusunda dekore edilmiş.

Paylaş.