2015 Yılı Ev Dekorasyon Modası

0

2015 yılı ev dekorasyon trendleri arasında en göze batan ayrıntılar, altın renkli detaylar, büyük yapraklı bitki türleri, geometrik desenli örtü ve mobilyalar, eskitilmiş halı ve kilimler, duvar süsleri ve duvar halıları sayılabilir. Eğer evinizi bu detaylara uygun olarak döşemek isterseniz okumaya devam edin.

Bu yıl altın rengi ile marsalanın muhteşem uyumuna sık sık şahit olacağız. Bu enfes birlikteliğin kullanıldığı kombinlerin içine siyah ve beyazı da dahil edip harika dekorasyonların nasıl yapıldığına bizzat şahit olun. Özellikle büyük yapraklı bitkiler, kaktüsler, özellikle ahşap renkli evlerde uygun yerlerde kullanıldıklarında çok güzel görüntüler ortaya çıkacaktır. Ayrıca minik saksılarda yetiştireceğiniz ve kullanacağınız sevimli bitkiler de evlerde hem şirin bir görüntü oluşturacak hem de herkesin beğenisini kazanacaktır.

Bu yılın diğer bir trendi Dream Catcher (Düş Kapanı)’dır. Bu moda aynı zamanda el emeğine gösterilen saygının bir ifadesidir. Çünkü bu tip duvar süsleri ile birlikte Anadolumuzun harika desenli duvar kilimleri mükemmel bir uyum gösteriyor. Yani kısaca bu yıl el emeği göz nuru ürünlerin ve bu ürünlere saygının yılı olacak. 2015 yılı ev dekorasyonunda bir diğer trend de geyik kafası… Evlerimize sıcak ve şirin bir hava katan fil, geyik, tavşan ilüstrasyonları, çerçevelerin içinden çıkıverecekmiş gibi duran görüntüleriyle duvarlarımızı ve evlerimizi şenlendirecektir.

Hatıraları da beraberinde getiren güzellikler… Ninelerimizin el emeği göz nuru dökerek işledikleri, uzun kış gecelerinde sıcacık tutan örgü battaniyeler geri döndü. Özellikle kış günlerinde koltuğun üzerine öylesine atılmış şekilde sergilenen örgü battaniyeler evinizin şıklığına şıklık katacaktır. Bu şekilde özellikle kalın şişlerle örülmüş battaniyeler hem koltuk şalı olarak kullanılabilecek hem de üşüdüğünüzde sizi sıcacık saracaktır.

Evlerimizdeki diğer önemli dekorasyon unsurları, eski veya eskitilmiş kilimlerdir. Eğer annenizden, ninenizden kalma kilimleriniz varsa mutlaka kullanın. Bunlar belki de evinizdeki en değerli parçalar olacaktır. Bu tür ürünlerin yıllar sonra da olsa hak ettiği değeri bulması da ayrıca mutluluk kaynağıdır. Tabii ev dekorasyonunda sadece eski veya eskitilmiş ürünler değil, aynı zamanda modern görünümlü geometrik desenli halı, perde ve hatta duvar dekorasyonu sıklıkla kullanılacaktır.

Ve bu yılın en önemli dekorasyon unsuru olarak eskitilmiş doğal ahşap renkli mobilyalar dikkat çekiyor. 1970’li yılların mobilyaları geri döndü. Artık beyaz mobilyaların miadı doldu.

Paylaş.