1+1 evler için mobilya seçimi

0

İstanbul gibi büyük şehirlerde ev fiyatları oldukça yüksek bu nedenle ev kiralamak ya da satın almak için 1+1 evler ön plana çıkıyor. Çünkü hem satın almak nispeten daha kolay kiralamak çok daha ucuz! Ancak bir sorun var ki bu da 1+1 evlerin dar olması… Bir odalı bir ev ortalama 40 ile 70 metrekare arasında oluyor. 70 metrekare bir 1+1 ev için “geniş” sıfatı kullanılıyor yani evler ortalama 55 metrekare, 55 metrekarelik bir evi dizayn etmek 120 metrekare bir eve göre çok daha zor! Çünkü eşyaları koyacağınız alanlar oldukça kısıtlı… Ancak telaş etmeyin Modoko’da her türlü büyüklükte mobilya ve ev eşyası bulmanız mümkün… Bu yazımızda sizlere 1+1 ev nasıl dekore edilir. Bundan bahsedeceğiz.

Mobilya Seçimi: Eğer alanınız kısıtlıysa alacağınız mobilyalar da küçük olmak zorundadır. Eğer büyük olmasını istiyorsanız bu sefer portatif ya da demonte mobilyalara yönelmeniz gerekir. Odadaki her metrekare değerli olduğundan yatak odasına alacağınız elbise dolabından salondaki koltukların büyüklüğüne kadar tüm detaylara dikkat etmeniz gerekir. Eşyalarınızı almanda önce evde gereksiz kullanmadığınız ne kadar eşya kıyafet vb varsa hayır kurumlarına ve ihtiyaç sahiplerine vermelisiniz. Bundan sonraki süreçte alacağınız eşyalar hafif ve kolay taşınabilir olmalıdır. Ebatları küçük ancak ihtiyaca cevap verecek nitelikte mobilyalar seçmeniz gerekir. Mobilya seçimini tamamladıysanız sıra evin dekorasyonunda…

1+1 ev Dekorasyonu

Evin zemini 55 metrekare olabilir ancak duvarları da unutmamak lazım. Duvarları dolaplar ve raflarla zenginleştirebilir. Bu noktaları çok sık kullanmadığımız eşyalarımızı ve kıyafetlerimizi kaldırmak için kullanabiliriz.  Evin içine çok sayıda süs eşyası biblo vb koymak evinizi daraltacak ve size bunalma hissi yaşatacaktır. Bunun yerine tek parça büyük tablolar evin sadece bir köşesine büyük bir abajur vb konabilir. Bu objeler evinizin büyük algılanmasına neden olacaktır. Eğer açık mutfak bir eve sahipseniz mutfak masasını mutfakla salonun birleştiği yere koyarak mutfak ve salonda iki geniş alan açabilirsiniz. Böylece mutfağı ve salonu iki ayrı oda gibi kullanabilirsiniz.  Renk olarak kesinlikle beyaz renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü beyaz renk gözlerde derinlik algısı oluşmasına neden olur. Ayrıca sadelik ve genişlik hissi verir.

 

Paylaş.